pl
REZERWUJ
ONLINE

Aktywna półkolonia na łonie natury

2020-08-28

               Aktualności

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ

 

REGULAMIN                                                              KARTA KWALIFIKACJYJNA 

 

Aktywna półkolonia, wolna od elektroniki, pełna magii doświadczania, wdzięczności i zachwytu nad prostotą.

W dniach 3 -7.08.20 w kojącym otoczeniu naszego Resortu odbędzie się pierwsza w tym roku letnia półkolonia „NATURALNIE w RADO RESORT”, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Misją półkolonii organizowanej przez Fundację Smakuj Życie i nasz Reort jest zmiana myślenia o ekologii, powolności i uważności a także zdrowym odżywianiu, jako czymś wymagającym. Turnus liczy 5 dni wypełnionych kreatywną zabawą, warsztatami rękodzieła, uwrażliwiającymi na ekologię i świadome odżywianie a także formami ruchowymi, w tym jogę dla dzieci.

Półkolonie dedykowane są aktywnym, chętnym poznawania świata dzieciom w wieku 5 – 12 lat.

Aktualności

Program wspiera fizyczny, społeczny, emocjonalny oraz intelektualny rozwój dziecka. Wszystkie warsztaty przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, wspierały umiejętności pracy w grupie, rozwijały poczucie estetyki i niosły radość z samodzielnie wykonanej pracy a także rozwijały wyobraźnię, pogłębiały osobistą twórczość dziecka, doskonaliły sprawność manualną.

Wydarzeniu przyświeca motto, „Każde dziecko ma w sobie specjalne miejsce, w którym znajduje się klucz do jego wewnętrznego potencjału.” podczas tych pięciu inspirujących dni ma szansę zostać odkryte. Organizatorkom szczególnie zależy, by „dzieci umiały być w kontakcie z Matką Ziemią, doceniać korzyści płynące z natury, szukać wzajemnych zależności w przyrodzie i móc doświadczać gościnności planety.”

Aktualności

Podczas aktywnego wypoczynku dzieci będą miały kontakt z naturą, roślinami, ziemią a także jakościowymi produktami spożywczymi. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik i surowców nadadzą drugie życie przedmiotom. Nauczą się nowych umiejętności na całe życie kształtujących charakter; nabędą ufności we własne siły, a także zdolności przywódczych oraz umiejętności budowania więzi. Zjednają sobie przyjaciół.

Wydarzeniu przyświeca motto, „Każde dziecko ma w sobie specjalne miejsce, w którym znajduje się klucz do jego wewnętrznego potencjału.” podczas tych pięciu inspirujących dni ma szansę zostać odkryte. Organizatorkom szczególnie zależy, by „dzieci umiały być w kontakcie z Matką Ziemią, doceniać korzyści płynące z natury, szukać wzajemnych zależności w przyrodzie i móc doświadczać gościnności planety.” Podczas aktywnego wypoczynku dzieci będą miały kontakt z naturą, roślinami, ziemią a także jakościowymi produktami spożywczymi. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik i surowców nadadzą drugie życie przedmiotom. Nauczą się nowych umiejętności na całe życie kształtujących charakter; nabędą ufności we własne siły, a także zdolności przywódczych oraz umiejętności budowania więzi. Zjednają sobie przyjaciół.

„Będziemy sadzić, siać, podlewać, budować, brudzić się, rozciągać ciało i poszerzać horyzonty. Będziemy smakować, próbować i doświadczać. A także głęboko oddychać. Wzmocnimy ciało i zrelaksujemy. Opanujemy sztukę kontroli oddechu i emocji. Pomożemy dzieciom rozwinąć więź zarówno ze sobą, jak i z otoczeniem. Porozmawiamy o zdrowym stylu życia, wyrabianiu dobrych nawyków, nauczymy się, co to są produkty ekologiczne i jak je rozpoznać w sklepie”, zapowiadają inicjatorki wydarzenia, Carolina i Urszula.

Aktualności

Ważnym elementem projektu będzie udział w zainicjowanych akcjach społecznych, polegających na zbiórce sprawnych zabawek, książek czy ubranek dziecięcych, które będą przekazane potrzebującym oraz na wspólnym sprzątaniu lasu.

”Mamy szansę wychować nowe pokolenie, dla którego troska o to, co je otacza, będzie rzeczą normalną, wynikającą z szacunku do świata i drugiego człowieka.”, mówią organizatorki.

Limit grupy – 15 dzieci.

II turnus 24-28.08.20, dla kolejnych 15 dzieci.

Partnerem wydarzenia jest portal pozegnajplastik.pl a także hellobottl.com

Patronat medialny objęła platforma naturalnabogini.pl oraz hej.mielec.pl

Kategorie
Ostatnie wpisy